/English

Naujienos

Atgal

Europos Parlamentas patvirtino naujas sutelktinio finansavimo platformų (angl. crowdfunding) taisykles

2020 10 14

Pasaulyje ne tik populiarėjant, bet ir užtikrintai įsitvirtinus sutelktinio finansavimo platformoms, Europos Parlamentas patvirtino naujas taisykles, kuriomis siekiama skatinti tarptautinę plėtrą bei užtikrinti geresnę investuotojų apsaugą. 

Šiuo metu viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria sutelktinio finansavimo platformos, yra nevienodas taisyklių reglamentavimas skirtingose Europos Sąjungos šalyse. Tai reiškia, kad platformos, norinčios siūlyti paslaugas platesnėje geografinėje rinkoje, susiduria su kliūtimis atitinkant specifinius tos šalies įstatymus. Priėmus naujas taisykles ir suderinus minimalius reikalavimus ES vidaus rinkoje, ši problema bus išspręsta.

Naujosios taisyklės skiria ypatingą dėmesį geresnei investuotojų apsaugai. Joms įsigaliojus, kiekviename sutelktinio investavimo pasiūlyme potencialiems investuotojams turės būti pateikta aiški informacija apie galimas finansines rizikas. Neprofesionalūs investuotojai turės gauti dar išsamesnę informaciją apie nuostolių riziką bei, tam tikrais atvejais, jiems turės būti suteikiamas keturių dienų apgalvojimo laikotarpis, kurio metu neprofesionalusis investuotojas galės pasverti rizikas bei potencialią grąžą. 

Naujosios taisyklės bus taikomos tik verslo projektams, kurie pritraukia iki 5 mln. eurų sutelktinio finansavimo per metus. Verslo projektai, pritraukiantys didesnes operacijas, ir toliau bus reglamentuojami Finansinių priemonių rinkų direktyvos ir Prospekto reglamento. 

Apibendrinant, šių taisyklių įsigaliojimas kitais metais turėtų paskatinti tarpvalstybinį finansavimą, dėl kurio didės potencialių investuotojų į smulkiuosius verslus ratas. Lietuvos rinkoje tai turi galimybių sutelkti daugiau investuotojų bei, atitinkamai, Lietuvos investuotojams atneš daugiau investicinių pasiūlymų.