/English

Naujienos

Nepatinka žurnalistas ir jo tyrimas? Paduosiu į teismą! Teisininkas paaiškina, kodėl gali nepavykti

2023 05 31

Įvairūs žurnalistų ar kitų viešąjį interesą ginančių asmenų ar jų grupių tyrimai, publikacijos viešojoje erdvėje, susijusios su politikais, valstybės organais, įvairių korporacijų ar valstybės organų veikla, paskutiniu metu sulaukia ypatingai daug visuomenės dėmesio. Tokiose situacijose įtakingi asmenys neretai kaip gynybos būdą renkasi klasikinį „paduosiu į teismą“. Tokia taktika paprastai labiausiai yra skirta įbauginti viešąjį interesą ginančius asmenis.

Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ jaunesnysis teisininkas Domantas Velykis atkreipia dėmesį, kad nuo šių metų įsigaliojo nauja Civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) redakcija, kurioje numatytos priemonės, padėsiančios užkirsti kelią įtakingiems asmenims tokiu būdu „persekioti“ žurnalistus ar kitus viešąjį interesą ginančius asmenis.

Ar lengva įrodyti baudžiamąją atsakomybę už fizinio skausmo sukėlimą?

2023 05 03

Paskutiniu metu viešojoje erdvėje nenutyla diskusijos apie garsių asmenų skyrybas, konfliktus, smurtą artimoje aplinkoje, fizinio skausmo sukėlimą ir t.t. Tokiais atvejais galima išgirsti nemažai teorijų ir spekuliacijų. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ advokatas Egidijus Kieras pasakoja apie tai, kokiais atvejais už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą gali kilti baudžiamoji atsakomybė.

Aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimai – paskirtos sankcijos niekaip nepanaikinsite be teismo?

2023 04 26

Šiuo metu vis didesnę reikšmę įgaunantis aplinkos švaros bei „žalumo“ įgyvendinimo užtikrinimas turėtų žengti į realybę ne vien dėl neišvengiamų valstybės sankcijų, o pirmiausia dėl paties asmens noro gyventi tvariai ir kurti tvarią aplinką. Deja, panašu, kad galiojantis reguliavimas su šiais tikslais šiek tiek nespėja. Ar žinojote, kad net jeigu siekiate baudų sumažinimo už mažareikšmius Aplinkos įstatymo pažeidimus, teismo neišvengsite? Apie tai plačiau pasakoja advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ teisininkas Aurimas Grinys.

Kredito įstaiga suteikė paskolą tinkamai neįvertinusi Jūsų galimybės grąžinti skolą. Kas kaltas?

2023 04 19

Nors Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, ekonominė situacija vis dar gana įtempta, palūkanų normos vis dar po truputį auga, prekių ir paslaugų kainos taip pat neskuba kristi, dalis vartotojų vis dar planuojasi didesnius ar mažesnius pirkinius ir domisi vartojimo ar būsto paskolų galimybėmis.

Paprastai dauguma tų, kurie pasiskolino iš kredito įstaigos ar bent domėjosi paskolos gavimo galimybėmis, žino, kad Lietuvoje galioja Lietuvos banko patvirtintos atsakingojo skolinimo nuostatos. Nuostatos įtvirtina paskolos gavėjo kreditingumo vertinimo tvarką. Tai daroma siekiant įvertinti kredito gavėjo galimybes prisiimti pagal kredito sutartį konkretų įsipareigojimą, kurį kartu su jau turimais finansiniais įsipareigojimais kredito gavėjas būtų pajėgus įvykdyti.

Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ advokatas Dainius Antanaitis primena, kad pagal minėtas nuostatas, paskolos gavėjo kreditingumas yra tinkamas prašomai paskolai, jei piniginių įsipareigojimų mėnesinė įmoka neviršija 40 proc. 

Nekonkuravimo susitarimas: kiek darbdavys gali apriboti darbuotojui teisę pasirinkti darbą?

2023 04 12

Šiandien gana įprasta, kad dirbantys asmenys nuolat migruoja iš vienos bendrovės į kitą. Socialinio tinklo „LinkedIn“ tyrimai rodo, kad net 72 proc. Z kartos darbuotojų per artimiausius metus planuoja pakeisti darbą. Dėl šios priežasties įmonės neriasi iš kailio siekdamos pervilioti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojus, siūlydamos ne tik didesnį atlygį, bet ir papildomas naudas (galimybes dirbti iš namų, darbostogas (angl. workation), vaisius biure, papildomą sveikatos draudimą ir t.t.).

Taigi, kyla klausimas, kaip visuotinio darbuotojų mobilumo laikais, bendrovės gali apsaugoti savo konkurencinį pranašumą, taip, kad vertingiausi darbuotojai „kitą dieną“ nepradėtų dirbti pas konkurentą, išsinešę geriausią bendrovės praktiką, kurią ne vienerius metus kūrė ir tobulino bendrovė. Apie tai pasakoja advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ teisininkas Simas Lilas.

Tikrovės neatitinkantis komentaras internete – teisė į nuomonę ar garbės ir orumo pažeidimas?

2023 04 05

Šiandien, socialinių medijų ir internetinės žiniasklaidos laikais, kai didelė dalis komunikacijos persikelia į virtualią erdvę, neretai nuomonę apie žmogų susidarome tik iš jo viešų pasisakymų ar žiniasklaidos. Išlikti visiškai objektyviam, susidarinėjant nuomonę apie asmenį, kartais gali būti sudėtinga. Išsakyti savo nuomonę viešai (socialinėse medijose ar žiniasklaidoje) tikrai galite, bet visada reiktų įvertinti ar savo nuomonės išsakymu viešai nesiekiama kito asmens sumenkinti ir įžeisti, ir ar Jūsų nuomonė atspindi realią faktinę tikrovę.

Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ vyresnysis teisininkas Žygimantas Klizas sako, kad neobjektyvūs ir faktinę tikrovę iškreipiantys pasisakymai gali būti pripažinti žeminančiais asmens garbę ir orumą ar dalykinę reputaciją (jei kalbame apie juridinį asmenį), dėl ko nukentėjęs asmuo turi teisę ginti savo pažeistas neturtines teises kreipdamasis į teismą ir  reikšdamas reikalavimą dėl tokios nuomonės paneigimo bei neturtinės žalos atlyginimo.

Pasibaigė finansiniai metai. Ar nepamiršote pateikti finansinių įmonės ataskaitų Registrų centrui?

2023 03 22

Pasibaigė finansiniai metai, taigi akcinės bendrovės po truputį turėtų teikti Registrų centrui finansines ataskaitas. Ką daryti pamiršus? Iki kada reikia pateikti? Kas gresia už jų nepateikimą? Apie šiuos dalykus pasakoja advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ teisininkė Ema Kontaraitė.

Kadangi jau pasibaigė finansiniai metai, įmonėms, kurių veiklą reguliuoja Akcinių bendrovių įstatymas, privaloma eiliniame akcininkų susirinkime priimti sprendimą, kuriame patvirtinamos finansinės ataskaitos. Toks sprendimas privalo būti priimamas ne vėliau kaip per 4 mėn. nuo finansinių metų pabaigos.

BDAR pažeidimai įmonėse. Ar įmanoma prisiteisti neturtinę žalą?

2023 03 15

Šiandien, socialinių medijų ir internetinės žiniasklaidos, virtualios prekybos ir paslaugų laikais vis dažniau pasitaiko asmens duomenų apsaugos pažeidimų atvejų. Kai kurios įmonės dar dabar vis dar turi klaidingą nusistatymą, kad Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, atlikusi tyrimą dėl Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) pažeidimų, skirs tik įspėjimą ir nedidelę baudą. Vis dėlto, toks požiūris ne visada pasitvirtina.

Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ vyresnysis teisininkas Mantas Baigys sako, kad šiandien vis dažniau kreipiamasi į teismą ir bandoma prisiteisti neturtinės žalos už teisių pažeidimus. 

Sutrumpinta darbo diena auginantiems vaikus iki 3 metų ir kiti pakeitimai, kuriuos turite žinoti

2023 03 01

Ar žinojote, kad nuo šių metų sausio biudžetinių įstaigų darbuotojai, auginantys vaikus iki 3 metų, gali dirbti 32 val. per savaitę? O ar žinojote, kad darbuotojams po vaiko gimimo suteikiamos 30 kalendorinių dienų tėvystės atostogos gali būti skaidomos į dvi dalis?

Nuo šių metų sausio įsigaliojo verslui aktualūs Darbo kodekso pakeitimai, susiję su tėvystės, vaiko priežiūros atostogų, sutrumpintos darbo laiko normos vaikus auginantiems darbuotojams, teisiniu reguliavimu.

Pakeitimai yra aktualūs tiek darbuotojams, tiek ir darbdaviams, įmonės vidaus dokumentuose įtvirtinant reikalavimus, kurie privalo būti įgyvendinti. Apie tai plačiau pasakoja advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ teisininkė Agnė Turauskaitė.

Kaip apsaugoti bendrovės interesus, kilus nesutarimų tarp akcininkų?

2023 02 22

Net įmonėse, kuriose sprendimus priima du ar trys žmonės, retkarčiais gali kilti nesutarimų. Akcinėse bendrovėse ginčai tarp akcininkų yra dar labiau neišvengiami. Neretai nepatenkintasis akcininkas, gali pradėti atlikinėti veiksmus, kurie ne tik, kad nepalankūs bendrovei, kurios dalyvis pastarasis yra, tačiau gali nukentėti ir kito akcininko interesai. Apie tai, kaip apsaugoti tiek akcininkų, tiek bendrovės interesus, pasakoja advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ teisininkė Ema Kontaraitė.

Jonas Zaronskis: ką daryti norint apsisaugoti nuo nesąžiningos konkurencijos?

2023 02 08

Šiandien darbo rinkoje konkurencija itin didelė, specialistai turi nemažą pasirinkimą ir dažnai migruoja tarp skirtingų tos pačios srities įmonių ieškodami pokyčių, didesnio darbo užmokesčio ar draugiškesnio kolektyvo. Neretais atvejais naujai į įmonę atėjęs darbuotojas turi ne tik specialias žinias apie konkurentų įmonę ir jos veiklos ypatybes, bet kartu ir artimą ryšį su buvusios darbovietės klientais. Tokie darbuotojai yra ypač laukiami pas konkurentus nors ir kartais pats darbuotojas gali net nepagalvoti, kad naudodamas turimą informaciją nesąžiningai konkuruoja darydamas žalą ankstesnei darbovietei ar suteikia tokią galimybę naujajam darbdaviui. 

Kokią įmonės informaciją saugo įstatymas ir ko gali imtis darbdavys, kad apsisaugotų nuo nesąžiningos konkurencijos pasakoja advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ partneris, advokatas Jonas Zaronskis. 

Populiarėja išeitis įklimpusiems į skolas – fizinio asmens bankrotas

2023 01 18

Aplink girdint vis daugiau kalbų apie prastėjančią bendrą šalies ekonominę situaciją, kainų augimą, infliaciją, išaugusias palūkanų normas, vis daugėja asmenų, kurie sudėtingą finansinę padėtį mėgina spręsti skolindamiesi. Pradėjus skolintis neretas mėgina vieną skolą padenginėti kita ir kartais net nepajaučia kaip įklimpsta į skolas, kurių nepavyktų atiduoti net per ateinančius 100 metų. Čia žmonės dažnai pamiršta, kad visada yra išeitis – fizinio asmens bankrotas. „AVOCAD“ partneris, advokatas Egidijus Langys sako, kad dažniausiai tokiais atvejais žmonės nežino, kad gali pasinaudoti tokia galimybe.

Kada tyčinis bankrotas gali sąlygoti baudžiamąją atsakomybę?

2023 01 11

Atsakomybė už tyčia sukeltą juridinio asmens bankrotą įtvirtinta ne tik civilinius teisinius santykius reglamentuojančiuose įstatymuose, bet ir Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse. Neretu atveju dėl skolininko neįvykdytų prievolių nusivylę kreditoriai siekia inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl įmonės privedimo prie tyčinio bankroto. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ teisininkas Aurimas Grinys sako, kad visgi baudžiamoji atsakomybė asmeniui, tyčia privedusiam įmonę prie bankroto, gali būti taikoma tik jeigu susiklosčiusi situacija atitinka tam tikrus įstatyme įtvirtintus kriterijus.

Ar nieko nepalikome už borto, gelbėdami vardus ir pavardes norinčių pasikeisti asmenų interesus?

2022 12 14

Šių metų gegužę buvo patobulintos asmens vardo ir pavardės keitimo taisyklės, kuriose nurodyti atvejai, kada galima pasikeisti vardą ir pavardę. Tiesa, šis teisinio reguliavimo pasikeitimas sukėlė nemažai diskusijų abejose barikadų pusėse. Dalis tvirtino, kad tokie pokyčiai kenkia lietuvių kalbos išsaugojimui, o kiti, nors ir džiaugėsi naujomis teisėmis, vis tiek kritikavo idėjos autorius dėl per daug sudėtingo vardo ir pavardės keitimo proceso. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ advokatas Dainius Antanaitis pabrėžia lygiateisiškumo principą ir atkreipia dėmesį į faktą, kad naujoji tvarka išskiria tam tikras visuomenės grupes.

Pardavėjas neparduoda būsto už anksčiau sutartą kainą? Galite prisiteisti nuostolius

2022 12 08

Drastiškai pakilus statybinių medžiagų ir paslaugų kainoms, statytojai neretais atvejais renkasi padidinti anksčiau sutartas ir preliminariose sutartyse numatytas kainas. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ partneris, advokatas Laurynas Staniulis sako, kad ne visais atvejais preliminarios sutarties nutraukimas iš statytojo pusės yra susijęs su realiu sąnaudų padidėjimu dėl medžiagų brangimo. Dažnai čia prasideda manipuliacijos, kuriomis statytojas siekia visą kaštų didėjimą perkelti ant pirkėjo pečių. Tokiose situacijose nekilnojamojo turto vystytojas dažnai siūlo arba įsigyti būstą gerokai didesne, nei preliminarioje sutartyje numatyta, kaina, arba visai nutraukti preliminarią sutartį paliekant pirkėją be būsto.

5 priežastys, kodėl reiktų rinktis fizinio asmens bankrotą

2022 11 23

Jau beveik dešimtmetį egzistuojanti fizinio asmens bankroto galimybė vis dar kelia klausimų asmenims, svarstantiems pasirinkti tokią alternatyvą, siekiant išsigelbėti nuo skolų. Vis tik baimintis bankroto proceso nereikėtų. Asmuo, prispaustas skolų naštos, svarsto daugelį išeičių, tačiau šiuo metu pati veiksmingiausia – fizinio asmens bankrotas. Reikia suprasti, kad šis dalykas pavyksta ne visiems, bet daugeliui – tikrai taip. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ partneris, advokatas Egidijus Langys sako, kad reikia kalbėti atvirai apie tai, jog asmenys, kurie inicijuoja savo bankroto bylas, siekia atsikratyti skolų ir teisės aktai tai padaryti tikrai leidžia. Čia galima įžvelgti daug teigiamų dalykų, nepamirštant ir tokių vertybių kaip sąžiningumas, atsakomybė prieš kreditorius ir save patį.

Advokatas pristato penkias priežastis, kodėl verta rinktis fizinio asmens bankrotą.

Egidijus Langys: populiarus skyrybų būdas – santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės

2022 11 10

Sudėtingame ekonominiame ir politiniame kontekste, dažnėjant konfliktų šeimose, skyrybų skaičius vis auga ir pagal statistiką šiandien santuokos nutraukimą renkasi beveik kas antra pora. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ partneris, advokatas Egidijus Langys pastebi, kad Lietuvoje žmonės nedažnai linkę ieškoti taikesnių sprendimų ir dažniausiai pas advokatą šalys eina su tvirtu pasiryžimu ieškoti kaltų ir rinktis patį ilgiausią ir emociškai sudėtingiausią skyrybų būdą – santuokos nutraukimą dėl sutuoktinio ar abiejų sutuoktinių kaltės.
 

Nauji atsiskaitymų grynaisiais pinigais draudimai gali paveikti ir būsto nuomos rinką. Ką vertėtų žinoti?

2022 11 03

Kovojant su šešėline ekonomika ir rūpinantis pinigų plovimo prevencija, nuo šių metų lapkričio 1 d. draudžiami visi atsiskaitymai ir bet kokie kiti mokėjimai grynaisiais pinigais, jeigu jie viršija 5000 eurų (arba šią sumą atitinkančią sumą užsienio valiuta). Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ jaunesnysis teisininkas Domantas Velykis primena, kad įstatyme numatomos normos, neleidžia asmenims „apeiti“ naujojo reguliavimo, kadangi nustatyta, kad sandorio šalys neturi teisės fiktyviai skaidyti sandorio į dalis, už kurias atsiskaitymo vertė sumažėtų iki nereguliuojamos sumos.

Pardavėjas pakeitė preliminarioje sutartyje nurodytą kainą. Ar tikrai teks ieškoti kito būsto?

2022 10 25

Kasdien Lietuvoje sudaroma šimtai nekilnojamojo turto pirkimo–pardavimo sandorių. Dalis asmenų nekilnojamąjį turtą įsigyja kaip investiciją, kiti – jį perka kaip gyvenamąjį būstą savo ir savo šeimos poreikiams. Kadangi nekilnojamojo turto rinka paskutiniu metu tik plėtėsi, paklausa gerokai augo, rinkoje turime nemažai pradėtų vystyti projektų, kurių pabaiga planuojama tik per artimiausius metus ar pan. Dėl šios priežasties statytojas ir pirkėjas dažnai pirmiausia sudaro preliminarią pirkimo–pardavimo sutartį, kuria statytojas įsipareigoja pastatyti ir už tam tikrą kainą parduoti būstą būtent tam pirkėjui. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ vyresnysis teisininkas Žygimantas Klizas sako, kad kylančios statybos medžiagų, energijos išteklių kainos daro neišvengiamą įtaką nekilnojamojo turto rinkai, kas sąlygoja gerokai išaugusį ginčų, dėl preliminarių pirkimo–pardavimo sutarčių gyvenamosios paskirties būstams įsigyti, skaičių.

Šiemet teikėte paramą? Nepamirškite pasinaudoti pelno mokesčio lengvata

2022 10 18

Ukrainoje vykstant karui, prie pagalbos Ukrainai ir jos žmonėms nuo pirmosios karo dienos kasdien aktyviai prisideda tiek pavieniai fiziniai asmenys, tiek ir Lietuvos verslai. Net ir ne karo kontekste, lietuviai kasmet skirdavo milijonus eurų teikdami paramą sergantiems vaikams, senelių namams, gyvūnų prieglaudoms ir t.t. Parama kitiems kiekvienais metais tampa vis labiau aktuali Lietuvos verslams, kurie vietoj didelių Kalėdinių įmonės švenčių mieliau renkasi daryti gerus darbus ir skirti paramą. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ jaunesnioji teisininkė Ema Kontaraitė primena, kas Lietuvos Respublikoje gali būti paramos gavėjais ir, kuriais atvejais paramos teikėjai gali pasinaudoti pelno mokesčio lengvata.

Atsisakymas registruoti istorinę transporto priemonę – (ne)pagrįstas?

2022 10 11

Istorinės transporto priemonės statusą turinčių automobilių kasmet vis daugėja. Jie ne tik puošia gatves, bet ir įprasmina jų autorių idėjas bei perduoda žinutę apie automobilio autorių mintis ateities kartoms. Neretai pamatę gatvėje H raide žymimu valstybiniu numeriu nuriedantį gražuolį, pagalvojate ir pats skirti keletą tūkstančių eurų panašiam pirkiniui. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ teisininkas Aurimas Grinys pasakoja apie atvejus, kai labai graži idėja virsta labai negražiais rūpesčiais dėl įsigyto automobilio įregistravimo.

Ar kreditorius gali nuginčyti skolininko atsisakymą priimti palikimą?

2022 10 06

Šiandien neretai pasitaiko situacijų, kai asmuo, turėdamas skolų, visai neskuba jų išmokėti ir todėl jas tenka išieškoti antstoliams. Tačiau ir antstoliams ši užduotis ne visada paprasta, nes skolininkas labai dažnai neturi nei turto, nei pajamų. Norintys bet kokia kaina išvengti skolos padengimo ne tik vengia gauti oficialias pajamas ar įsigyti turto, tačiau neretais atvejais netgi renkasi atsisakyti ar nepriimti po artimojo mirties jiems priklausančios turto dalies – palikimo. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ advokatas Egidijus Kieras sako, kad skolininkui atsisakius palikimo, kreditorius turi teisę kreiptis į teismą prašydamas skolininko palikimo atsisakymą (nepriėmimą) pripažinti negaliojančiu.

Norint nutraukti santuoką vienašališkai, neužtenka faktiškai išsikraustyti iš namų

2022 10 03

Šiandien, sudėtingos ekonominės situacijos akivaizdoje dažnėjant ginčų šeimose, po truputį auga ir skyrybų skaičius. Santuokos nutraukimas dažniausiai – labai nemalonus procesas, todėl tikrai neretai pasitaiko atvejų, kai skyrybas inicijuoja tik vienas iš sutuoktinių, žinodamas, kad lengvai prieiti bendro susitarimo nepavyks. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ partneris, advokatas Egidijus Langys pasakoja apie santuokos nutraukimą vieno sutuoktinio prašymu ir pažymi, kad tokį skyrybų būdą žmonės renkasi gana retai, nes gerokai labiau paplitęs yra santuokos nutraukimo inicijavimas dėl vieno ar abiejų sutuoktinių kaltės.

Mokesčiai statantiems valstybinėje žemėje. Ką svarbu žinoti?

2022 09 27

Jau šį pavasarį įsigaliojo Žemės įstatymo pakeitimai, kurie nustatė mokesčius už statybas valstybinėje žemėje. Vis dėlto, vis dar kyla nemažai klausimų, kokiais atvejais ir kiek reikia susimokėti tiems, kurie planuoja statyti ar rekonstruoti pastatus ar įrenginius, pastatytus ant nuomojamos valstybinės žemės. Koks yra mokesčio (atlyginimo) už statybą valstybinėje žemėje dydis? Nuo kokios žemės vertės mokamas mokestis? Į šiuos ir į kitus klausimus atsako advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ teisininkė Agnė Turauskaitė.

Vėl didėja skyrybų skaičius. Kaip nutraukti santuoką taikiai?

2022 09 14

Ukrainoje vykstant karui, sparčiai padidėjo infliacijos mastai, išaugo energijos išteklių, maisto produktų ir kitos kainos, o tai neretais atvejais gali paskatinti konfliktus šeimose dėl netikėtai atsiradusio pinigų stygiaus. Ekonominės krizės akivaizdoje žmonės jaučia pastovią įtampą, kas sąlygoja konfliktus šeimoje ir galiausiai skyrybas. Nors psichologai šioje vietoje siūlytų neskubėti ir pirmiausia ieškoti kitų problemos sprendimo būdų, vis dėlto, jeigu jau tvirtai nusprendėte nutraukti santuoką, advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ partneris, advokatas Egidijus Langys pažymi, kad mažiausiai neigiamų emocijų visada kainuoja santuokos nutraukimas bendru sutarimu arba taikos sutarties sudarymas per mediaciją.

Kaip tinkamai užtikrinti įmonės akcininko teisę į informaciją?

2022 09 06

Šiandien bendrovių valdyme neretai pasitaiko atvejų, kai įmonių vadovai, nepaisydami įstatyme nustatytos prievolės, neteikia visos būtinos informacijos įmonės akcininkams apie jos veiklą. Tokiais atvejais akcininkai gali kreiptis į teismą prašydami patraukti vadovą administracinėn atsakomybėn pagal Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 119 straipsnį, kuris numato atsakomybę už informacijos neteikimą akcininkams.

Ar tikrai bylinėjimosi išlaidos bus atlyginamos administracinių nusižengimų bylose?

2022 09 02

Jeigu asmuo yra išteisinamas baudžiamojoje ar administracinių nusižengimų byloje, teismas, priimdamas nuosprendį ar nutartį, turi priimti ir sprendimą dėl asmens patirtų išlaidų advokato arba advokato padėjėjo paslaugoms apmokėti. Tą sako naujasis teisinis reguliavimas. Bet ar visais atvejais, kai kalbame apie Baudžiamojo proceso kodeksą (BPK) ir Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), bylinėjimosi išlaidos bus atlygintos?

Darbdavys neatsiskaitė laiku. Ko galite reikalauti?

2022 09 01

Darbo santykių pabaiga dažnai siejasi su ne pačiais maloniausiais potyriais tiek darbdaviui, tiek darbuotojui. Neretai, nutraukiant darbo santykius, darbo šalys nesuranda kompromiso dėl darbuotojui su darbo santykiais susijusių teisėtai priklausančių išmokėtinų sumų, todėl ginčą šalys perkelia nagrinėti į Darbo ginčų komisiją, o vėliau, vienai iš šalių inicijavus teisminį procesą – darbuotojo ir darbdavio ginčas nagrinėjamas teisme. 

Kas gresia už sovietinių ir nacistinių simbolių naudojimą?

2022 08 23

Daugelis žino, kaip atrodo sovietiniai ir nacistiniai simboliai, tačiau retai susimąsto, kas gresia už tokių simbolių propagavimą socialiniuose tinkluose, ant automobilio ar kitose viešai matomose vietose.

Trauktinės gamyba namuose – nusikaltimas ar rudens gėrybių nauda?

2022 08 18

Artinasi ruduo – miško gėrybių gausos metas. Tarp jų ir įvairios uogos, kurias susirinkę asmenys neretai užpila jas litru kitu legaliai parduotuvėje įsigytos degtinės arba kito alkoholio. Ne tik teisininkui gali kilti klausimas, ar tokie veiksmai yra teisėti, ar tai nėra administracinis nusižengimas ar net baudžiamojo kodekso dalykas? 

1 2 3 ... 7 >